Nové informačné tabule netradičného dizajnu – INFOSTROM a INFOPEXESO

  • 29.9.2022
  • 570x
  •   

VARTOVKA - rozhľadňa, jediná zachovalá strážna veža z čias tureckých vpádov na Slovensku, najnavštevovanejšie turistické miesto nášho mesta...  Stojí tu, na kopci Stražavár, už do roku 1564 a sleduje a možno aj chráni osudy mesta a ľudí v ňom. A na oplátku sa my staráme o ňu. Prešla viacerými opravami a úpravami. Jednou z posledných, ktorú realizovalo Mesto Krupina, bolo osadenie informačnej tabule – INFOSTROM v roku 2022.

Mesto Krupina v spolupráci so spoločnosťou ARD SYSTEM Žilina, vytvorila dva nové prvky informačného charakteru v netradičnom dizajne.

INFOSTROM s mapou turisticky zaujímavých lokalít a krátkymi informáciami o prírodných pamiatkach je osadený v blízkosti Vartovky.

Druhý prvok INFOPEXESO je umiestnený v areáli CVČ –Domček v Krupine. Kreatívna informačná tabuľa spojená so zábavou a hrou tak pre dospelých, ako aj deti zameraná na prírodné a kultúrne pamiatky a osobnosti mesta.Veríme, že nové informačné tabule zaujmú a budú nápomocné pre všetkých turistov a návštevníkov mesta, ale aj obyvateľov nášho mesta.

 Priložené fotografie
OkresKrupina
RegiónHont
KrajBanskobystrický
Počet obyvateľov7 890
Rozloha8 867 ha
Nadmorská výška262 m n.m.
Prvá písomná zmienka1 238
PrimátorIng. Radoslav Vazan
PSČ963 01
KRUPINA Počasie Projekty mesta Krupina Projekty mesta Krupina podporené BBSK Projekty mesta Krupina podporené BBSK Zasadnutia MsZ online GISPLAN mesta Krupina Live kamera mesta Krupina Projekty s podporou Európskej únie

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v rokoch 2019 - 2021: 200 000,-€

Fond na podporu športu

Audiovizuálny fond

Naturpack organizácia zodpovednosti výrobcov

© 2023. Posledná aktualizácia stránky: 29.11.2023, 15:24