Partnerské mestá

NEPOMUK
Štát:
  Česká republika
Hlavné mesto:  Praha
www: www.nepomuk.cz

Mesto Nepomuk o celkovej rozlohe 1278 ha, leží v ekologicky čistej krajine 35 km juhovýchodným smerom od Plzně na medzinárodnej ceste E49 (Karlovy Vary - Plzeň - České Budějovice) V tesnej blízkosti sa nachádza priľahlá časť mesta - Dvorec, kde je vlaková zastávka železničnej trate č. 190 České Budějovice - Plzeň a Nepomuk - Blatná. Mesto má v súčasnej dobe 3.518 obyvateľov v celkom 887 popisných číslach s priemerným vekom 38 rokov.

Mesto je vybavené mestským vodovodom, plynofikáciou, kanalizáciou (ČOV 2x), kábelovou televíziou, je tu pošta, škola, zdravotnícke zariadenie, polícia, 2 banky, športové zariadenia - športová hala, 2 ihriská, tenisové kurty, múzeum, galéria. Úrady v meste: Mestský úrad s odborom - stavebným, sociálnym, živnostenským, matrikou. Katastrálny úrad Plzeň-juh - detašované pracovisko, Úrad práce Plzeň-juh - detašované pracovisko, Okresní úrad - kontaktné miesto pre výplatu sociálnych dávok. V meste pôsobí cca 460 podnikateľských subjektov. Hlavné priemyselné odvetvia v regióne: ťažba dreva, ťažba štrku, spracovanie dreva, kovovýroba, výroba plastov, potravinárstvo, poľnohospodárstvo.

KRAPINSKE TOPLICE
Štát:  Chorvátsko
Hlavné mesto:  Záhreb
www: www.krapinsketoplice.com

Krapinské Toplice je kúpeľné mesto ležiace v malom údolí, asi 14 kilometrov južne od Krapiny. Termálne pramene s teplotou vody 38-44 ° C boli známe už v rímskych časoch pod názvom Viva Aqua (voda života). Prvé plavecké bazény boli postavené na konci 18. storočia. V roku 1857, "horný a dolný prameň" kupuje Jakov Badel, ktorý v roku 1859 postavil prvý dom pre hostí "Curhaus" a v roku 1861 začala výstavba kúpeľov.

Na začiatku 20. storočia Krapinské Toplice začali fungovať ako kúpeľné stredisko, ktoré ponúka veľké množstvo služieb a zariadení pre turistov - telocvičňa, veľká reštaurácia, kaviarne, čitárne, tenisové kurty, vonkajší bazén a krásna promenáda. Centrálny mestský park, ktorý bol v tej dobe rekonštruovaný ponúka hudobný pavilón, pešiu prechádzku a reštaurácie. Počas tohto obdobia bola v meste Krapinské Toplice vybudovaná potrebná infraštruktúra.
OkresKrupina
RegiónHont
KrajBanskobystrický
Počet obyvateľov7 890
Rozloha8 867 ha
Nadmorská výška262 m n.m.
Prvá písomná zmienka1 238
PrimátorIng. Radoslav Vazan
PSČ963 01
KRUPINA Počasie Projekty mesta Krupina Projekty mesta Krupina podporené BBSK Projekty mesta Krupina podporené BBSK Zasadnutia MsZ online GISPLAN mesta Krupina Live kamera mesta Krupina Projekty s podporou Európskej únie

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v rokoch 2019 - 2021: 200 000,-€

Fond na podporu športu

Audiovizuálny fond

Naturpack organizácia zodpovednosti výrobcov

© 2024. Posledná aktualizácia stránky: 21.6.2024, 09:19