Študenti stredných škôl v Krupine vzdelávajú seniorov

  • 26.3.2024
  • 195x
  •   

Zlepšenie počítačovej a finančnej gramotnosti sa rozhodli spoločnými silami zvládnuť žiaci Gymnázia Andreja Sládkoviča a Strednej odbornej školy obchodu a služieb Krupina a zorganizovali vzdelávanie pre seniorov. Seniori aktuálne navštevujú počítačový kurz, ktorý im pomôže zlepšiť digitálne zručnosti. Od 18.3. do 11.4.2024 v spoločnom projekte „študenti vzdelávajú seniorov,“ sa pri počítačoch stretli starí rodičia so svojimi vnukmi, ktorým pri vzdelávaní pomáha školská digitálna koordinátorka.

O svoje vedomosti z finančnej gramotnosti, v rámci dobrovoľníctva prispejú aj školský koordinátori finančnej gramotnosti z obidvoch škôl. V prvom rade si seniori osvoja zručnosti v počítačových programoch či základných úkonoch, ale aj v internetových prehliadačoch či sociálnych sieťach. Digitálne zručnosti umožňujú lepšie zapojenie sa do spoločnosti, komunikáciu s blízkymi a rodinou, využívanie služieb, z ktorých mnohé sú už dostupné len online. Vzdelávanie je dôležité v každom veku, vo vyššom o to viac.

Táto aktivita napomáha zostať v kontakte so svojím prostredím a okolím, držať krok s modernou dobou, skúšať si nové veci, mať prehľad, orientovať sa a všetky poznatky použiť v praxi a tým stále zachovávať svoju samostatnosť a sebestačnosť.

Verím, že zlepšením počítačových a finančných kompetencií nedáme šancu podvodníkom, aby škodili seniorom.

Mgr. Anna Borbuliaková
riaditeľka SOŠOaS Krupina,
GAS Krupina
mail: riaditel@sosoaskrupina.sk
+421907829851


Priložené fotografie
OkresKrupina
RegiónHont
KrajBanskobystrický
Počet obyvateľov7 890
Rozloha8 867 ha
Nadmorská výška262 m n.m.
Prvá písomná zmienka1 238
PrimátorIng. Radoslav Vazan
PSČ963 01
KRUPINA Počasie Projekty mesta Krupina Projekty mesta Krupina podporené BBSK Projekty mesta Krupina podporené BBSK Zasadnutia MsZ online GISPLAN mesta Krupina Live kamera mesta Krupina Projekty s podporou Európskej únie

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v rokoch 2019 - 2021: 200 000,-€

Fond na podporu športu

Audiovizuálny fond

Naturpack organizácia zodpovednosti výrobcov

© 2024. Posledná aktualizácia stránky: 22.4.2024, 13:22