Slávnostné otváranie školského roka 2022/2023

  • 06.9.2022
  • 740x
  •   

V Krupine máme nový školský rok a základné a stredné školy v meste opäť otvárajú svoje brány. V pondelok 5. septembra úplne prvý krát do školských lavíc zasadlo 105 prvákov základných škôl. Základná škola J.C. Hronského privítala 63 prváčikov a otvorili sa 3 triedy a na Základnú školu E.M. Šoltésovej nastúpilo 42 prváčikov a otvorili sa 2 triedy. Už sa stalo každoročnou tradíciou a krupinských prváčikov počas slávnostného otvorenia školského roka navštívil primátor mesta, Ing. Radoslav Vazan. Aby ten prvý nesmelý krok do školského života bol ľahší, každý prváčik dostal peknú knižku a pastelky. Primátor mesta sa prihovoril nielen prváčikom, ale aj im rodičom a pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom oboch škôl. Poďakoval sa rodičom žiakov, ktorí dôverujú našim základným školám a zverili svoje deti do 1. ročníka. Nemôžme zabudnúť ani na prvákov stredných škôl v našom meste a to z Gymnázia A. Sládkoviča a Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Krupine. Prajeme im veľa študijných úspechov v novom školskom roku a nesmierne nás teší, že si vybrali práve z týchto stredných škôl.

Všetkým prváčikom želáme, aby sa im na svojich školách páčilo, aby si našli veľa dobrých kamarátov, robili radosť učiteľom i svojim rodičom a aby boli na svoje výsledky hrdí.


Priložené fotografie
OkresKrupina
RegiónHont
KrajBanskobystrický
Počet obyvateľov7 890
Rozloha8 867 ha
Nadmorská výška262 m n.m.
Prvá písomná zmienka1 238
PrimátorIng. Radoslav Vazan
PSČ963 01
KRUPINA Počasie Projekty mesta Krupina Projekty mesta Krupina podporené BBSK Projekty mesta Krupina podporené BBSK Zasadnutia MsZ online GISPLAN mesta Krupina Live kamera mesta Krupina Projekty s podporou Európskej únie

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v rokoch 2019 - 2021: 200 000,-€

Fond na podporu športu

Audiovizuálny fond

Naturpack organizácia zodpovednosti výrobcov

© 2024. Posledná aktualizácia stránky: 22.4.2024, 13:22