Pumptrack Viakorp aréna Krupina

Jednou z priorít Mesta Krupina je rozvoj športovej infraštruktúry. Po tom čo sa naplnili snahy o výstavbu atletickej dráhy a atletických sektorov v areáli Mestského športového štadióna a rekonštrukcia atletických zariadení v areáli základných škôl v Krupine, sa mi pre obrovský záujem detí a mládeže o vybudovanie pumptrackovej dráhy v našom meste podarilo získať sponzora pre túto investíciu. Na rokovaní Mestského zastupiteľstva v Krupine dňa 26. októbra 2022 som predložil návrh uznesenia a memorandum o spolupráci, podľa ktorého budúci rok spoločnosť VIAKORP vybuduje na svoje náklady pre deti a mládež pumptrackovú dráhu v lokalite schválenej v zmysle Územného plánu mesta Krupina- zmeny a doplnky č. 2 a to na voľnej ploche vo vlastníctve Mesta Krupina pri Rezidencii Hont. Nový areál rozšíri možnosti športovania v meste a priláka nových návštevníkov. Pumptrack je primárne bicyklová dráha, ktorú si vedia užiť všetky vekové a výkonnostné kategórie jazdcov od odrážadiel až po pretekárov. Zajazdíte si na nej nielen na bicykli, ale pravdepodobne na všetkom, čo má kolesá. Či už zvolíte kolobežku, skateboard či kolieskové korčule.

Touto cestou sa chcem vedeniu spoločnosti VIAKORP srdečne poďakovať za krásne a ústretové gesto pre deti a mládež nášho mesta.

Ing. Radoslav Vazan
primátor mesta

Priložené fotografie
OkresKrupina
RegiónHont
KrajBanskobystrický
Počet obyvateľov7 890
Rozloha8 867 ha
Nadmorská výška262 m n.m.
Prvá písomná zmienka1 238
PrimátorIng. Radoslav Vazan
PSČ963 01
KRUPINA Počasie Projekty mesta Krupina Projekty mesta Krupina podporené BBSK Projekty mesta Krupina podporené BBSK Zasadnutia MsZ online GISPLAN mesta Krupina Live kamera mesta Krupina Projekty s podporou Európskej únie

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v rokoch 2019 - 2021: 200 000,-€

Fond na podporu športu

Audiovizuálny fond

Naturpack organizácia zodpovednosti výrobcov

© 2024. Posledná aktualizácia stránky: 17.5.2024, 12:45