Otvorenie brán mesta Krupina

  • 07.5.2024
  • 350x
  •   
Už po tretí krát sme otvorili brány turistickej sezóny v meste Krupina v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko. Otvorenie turistickej sezóny je pre nás významnou udalosťou, ktorá nám pripomína históriu a kultúrne bohatstvo nášho mesta. Program na Svätotrojičnom námestí sa niesol v duchu histórie Po stopách A. Sládkoviča, kultúrnym programom v podaní Veselých senioriek, lampiónovým sprievodom a záver patril historickej skupine Vir fortis s ich ohňovou show.

V rámci podujatia sa konalo otvorenie druhej, rozšírenej expozície mučiacich predmetov v Múzeu Andreja Sládkoviča. Vďaka Oblastnej organizácii cestovného ruchu Stredné Slovensko, ktorý nám schválili finančnú podporu v sume 9.900 €, sme mohli rozšíriť expozíciu mučiacich predmetov. Táto výnimočná udalosť privítala návštevníkov do priestorov Múzea, kde boli prezentované nové exponáty a artefakty, ktoré obohacujú zbierku o nové historické, kultúrne a umelecké poklady. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili nielen zástupcovia múzea, ale aj predstavitelia mesta, Ing. Radoslav Vazan primátor mesta, Ing. Ján Šufliarský prednosta MsÚ, PhDr. Ján Beljak, PhD. podpredseda BBSK, Mgr. Maroš Skopal, poslanec BBSK. V druhej etape boli vyrobené 4 predmety a každý jeden predmet je unikátom vyrobeným podľa dobových fotografii alebo analógii s dodržaním tradičných postupov. Do Krupiny sa tak navrátil kus histórie mesta, ktorá pomôže zviditeľniť i zatraktívniť Múzeum ako kultúrnu inštitúciu v meste a prispeje k rozvoju cestovného ruchu.

Tento rok sa tešíme na bohatý program podujatí a dúfame, že návštevníci odídu s nezabudnuteľnými zážitkami z nášho mesta. Turistická sezóny v meste Krupina je oficiálne otvorená a tešíme sa na vašu návštevu!
Priložené fotografie
OkresKrupina
RegiónHont
KrajBanskobystrický
Počet obyvateľov7 890
Rozloha8 867 ha
Nadmorská výška262 m n.m.
Prvá písomná zmienka1 238
PrimátorIng. Radoslav Vazan
PSČ963 01
KRUPINA Počasie Projekty mesta Krupina Projekty mesta Krupina podporené BBSK Projekty mesta Krupina podporené BBSK Zasadnutia MsZ online GISPLAN mesta Krupina Live kamera mesta Krupina Projekty s podporou Európskej únie

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v rokoch 2019 - 2021: 200 000,-€

Fond na podporu športu

Audiovizuálny fond

Naturpack organizácia zodpovednosti výrobcov

© 2024. Posledná aktualizácia stránky: 12.7.2024, 13:52