Máme za sebou 15. ročník Dní mesta Krupina 2. – 4. jún 2023

  • 16.6.2023
  • 1068x
  •   

Prvý deň patril spoločenským udalostiam, hneď na úvod sa otvárali pivnice na ul. A. Sládkoviča, žiakov našich základných škôl sme privítali na pikniku v múzeu a neskôr sme si pripomenuli 120. výročie organizovaného športu vernisážou v Múzeu A. Sládkoviča. V piatok o 17 tej hodine sa konalo Slávnostné Mestské zastupiteľstvo v Kine kultúra, ktoré bolo spojené s udelením ocenení Cena primátora mesta a Cena mesta Krupina. Počas slávnostného večera si ocenenie z rúk primátora mesta Ing. Radoslava Vazana prevzalo 6 osobností. Všetci sa svojou prácou či voľnočasovou aktivitou pričinili o zviditeľnenie mesta a jeho rozvoj. Ocenení laureáti počas celého večera neskrývali vďaku ale aj dojatie či radosť. Následné gratulácie od zástupcov mesta, rodinných príslušníkov i priateľov iba umocnili slávnostnú atmosféru.


Ocenené osobnosti mesta:

Pánovi Leonardovi Lendvorskému udelilo Mestské zastupiteľstvo v Krupine  Cenu mesta Krupina in memoriam za organizátorskú a trénerskú činnosť v atletickom oddiele v Krupine a za dosiahnuté trénerské úspechy v atletike na regionálnej, národnej úrovni s presahom na medzinárodnú scénu.

Pánovi Jánovi Klimkovi udelilo Mestské zastupiteľstvo v Krupine  Cenu mesta Krupina in memoriam za organizátorskú a trénerskú činnosť v atletickom oddiele v Krupine a za dosiahnuté trénerské úspechy v atletike na regionálnej a národnej úrovni s presahom na medzinárodnú scénu.

MUDr. Júliusovi Korčokovi udelilo Mestské zastupiteľstvo v Krupine  Cenu mesta Krupina za dlhoročnú obetavú prácu v zdravotníckom sektore a za neúnavnú starostlivosť o pacientov v meste Krupina.

MUDr. Petrovi Spurnému udelilo Mestské zastupiteľstvo v Krupine  Cenu mesta Krupina za dlhoročnú obetavú prácu v zdravotníckom sektore a za neúnavnú starostlivosť o pacientov v meste Krupina.   

PaedDr. Oľge Kvasovej udelil primátor Ing. R. Vazan  Cenu primátora mesta Krupina za úspešnú reprezentáciu Krupiny i Slovenska v triatlone a duatlone a  za dosiahnuté úspechy v regionálnej, národnej i medzinárodnej úrovni.

Mgr. Marekovi Janekovi udelil primátor Ing. R. Vazan  Cenu primátora mesta Krupina za úspešnú reprezentáciu mesta Krupina a Slovenska v atletike – chôdzi a za dosiahnuté úspechy na regionálnej, národnej i medzinárodnej úrovni.

Dni mesta pokračovali v sobotu pestrým programom na amfiteátri V. Polónyiho. Počas celého dňa ste sa mohli poprechádzať remeselnou uličkou a navštíviť otvorené pivnice. Na úvod začalo pásmo folklórnych súborov mesta, kde sa predstavili Veselé seniorky, DFS Vartášik a FS Hont Krupina. Pre deti nasledoval koncert Spievankovo. Po rokoch sa vrátili do Krupiny Cechové hry Krupinské, kde o slobodu bosorky bojovalo 5 cechov. V prestávke sa na pódium postavili Joe Cocker´s Memory band- revival koncert. Po vyhodnotení a ocenení najlepších cechov, rozprúdili zábavu Cicoband a René Rendy, po nich prišli na rad Medial Banana a sobotu ukončila letná tancovačka na Amfiteátri.

Týmto by sme sa chceli poďakovať všetkým sponzorom týchto Dní mesta 2023, organizátorom, predajcom a hlavne Vám milí návštevníci, ktorí sa pričinili o výbornú náladu a za bohatú účasť. Tešíme sa na Vás zas o rok na ďalšom ročníku Dní mesta.

Aj vďaka Vám, Vašej podpore sme urobili radosť nielen našim občanom ale aj návštevníkom zo širokého okolia a tak si spoločne vychutnali tento deň. Veľmi si vážime, že ste si našli čas na podporu nášho mestského podujatia.

Ďakujeme.


Priložené fotografie
OkresKrupina
RegiónHont
KrajBanskobystrický
Počet obyvateľov7 890
Rozloha8 867 ha
Nadmorská výška262 m n.m.
Prvá písomná zmienka1 238
PrimátorIng. Radoslav Vazan
PSČ963 01
KRUPINA Počasie Projekty mesta Krupina Projekty mesta Krupina podporené BBSK Projekty mesta Krupina podporené BBSK Zasadnutia MsZ online GISPLAN mesta Krupina Live kamera mesta Krupina Projekty s podporou Európskej únie

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v rokoch 2019 - 2021: 200 000,-€

Fond na podporu športu

Audiovizuálny fond

Naturpack organizácia zodpovednosti výrobcov

© 2024. Posledná aktualizácia stránky: 22.4.2024, 13:22