Budovanie verejného osvetlenia v meste Krupina

Mesto Krupina sa môže pochváliť dlhodobým záväzkom zlepšovať infraštruktúru a bezpečnosť pre svojich obyvateľov. Každoročne sa investuje do rozširovania verejného osvetlenia v rôznych lokalitách mesta, čím sa zvyšuje komfort a bezpečnosť v uliciach.

Solárna energia pre lepšie a ekologickejšie osvetlenie

Naším cieľom je zabezpečiť, aby každá časť Krupiny bola osvetlená modernými a ekologickými technológiami. Solárne verejné osvetlenie nám umožňuje využiť obnoviteľné zdroje energie, čím znižujeme náklady na elektrickú energiu a zároveň chránime životné prostredie. Verejné solárne osvetlenie bolo budované v lokalitách: Nad kotlom, Malinovského, Červená Hora, Vĺčok, Pijavice, Tanistravár, J. Vacholda.

Výhody solárneho osvetlenia

Solárne verejné osvetlenie prináša viacero výhod:

  • Energetická nezávislosť: Solárne svietidlá fungujú na princípe solárnych panelov, ktoré počas dňa zbierajú energiu zo slnka a ukladajú ju do batérií. Táto energia sa potom využíva na osvetlenie v noci, čím sa znižuje závislosť od elektrickej siete.
  • Úspora nákladov: Solárne osvetlenie významne znižuje náklady na elektrickú energiu a údržbu, čo je dôležité pre mestský rozpočet.
  • Ekologický prínos: Použitie solárnych technológií pomáha znižovať emisie skleníkových plynov a minimalizuje negatívne dopady na životné prostredie.

Mesto Krupina plánuje aj naďalej pokračovať a každoročne rozširovať verejné osvetlenie do ďalších lokalít. Plány zahŕňajú nielen modernizáciu existujúceho osvetlenia, ale aj inštaláciu nových svietidiel na miestach, kde je to najviac potrebné.

Veríme, že investície do verejného osvetlenia prispejú k tomu, aby sa Krupina stala ešte bezpečnejším, ekologickejším a príjemnejším miestom na život.

Ing. Radoslav Vazan - primátor mesta

OkresKrupina
RegiónHont
KrajBanskobystrický
Počet obyvateľov7 890
Rozloha8 867 ha
Nadmorská výška262 m n.m.
Prvá písomná zmienka1 238
PrimátorIng. Radoslav Vazan
PSČ963 01
KRUPINA Počasie Projekty mesta Krupina Projekty mesta Krupina podporené BBSK Projekty mesta Krupina podporené BBSK Zasadnutia MsZ online GISPLAN mesta Krupina Live kamera mesta Krupina Projekty s podporou Európskej únie

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v rokoch 2019 - 2021: 200 000,-€

Fond na podporu športu

Audiovizuálny fond

Naturpack organizácia zodpovednosti výrobcov

© 2024. Posledná aktualizácia stránky: 12.7.2024, 13:52