Vyhlásenie primátora mesta Krupina

Vážení Krupinčania,

prebieha predvolebná kampaň a s ňou aj rôzne akcie a aktivity kandidujúcich strán a hnutí. V stredu chce v našom meste organizovať predvolebné stretnutie strana Kotlebovci – ĽS NS a v tomto istom termíne chceli mať predvolebné stretnutie aj sympatizanti Progresívneho Slovenska. Keďže však zvolávatelia PS-SPOLU a 3 občianski aktivisti nestihli podať oznámenie o konaní akcie v zákonnom termíne, teda najneskôr päť dní pred konaním akcie, a nedodržanie zákonnej lehoty nijakým spôsobom neodôvodnili, mesto oznámenie neprijalo. Zvolávateľov sme informovali, že neprijatie oznámenia nie je nijakou prekážkou pre to, aby svoje stretnutie zvolali v inom termíne a včas ho oznámili.

Rád by som pri tejto príležitosti apeloval na všetkých spoluobčanov, aby k voľbám pristupovali zodpovedne, ale aby si zároveň uvedomovali, že bez ohľadu na politické presvedčenie, sme tu všetci susedia. Krupinčanmi sú voliči vládnej koalície, aj voliči opozície, sympatizanti Progresívneho Slovenska, aj strany Kotleba - ĽS NS. O mesiac si relevantné politické sily v parlamentných voľbách rozdelia mandáty v Národnej rade, ale my všetci ostaneme žiť spolu v našom meste.

Nerozhádajme sa kvôli politike sused so susedom tak, že si najbližší rok nebudeme vedieť prísť na meno. Nech o našich hlasoch rozhodnú argumenty politických strán a nie bitky na ulici, ako sa to, žiaľ, už v jednom slovenskom meste stalo. Každý z nás sa 29. februára rozhodne podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Ovplyvníme tým smerovanie tohto štátu na ďalšie štyri roky.

Dnes sú emócie prirodzene vypäté, lebo sa termín volieb nezadržateľne blíži. Ale po ňom opadnú a my budeme žiť spolu v našom krásnom meste bez ohľadu na to, kto koho volil. Tak na to myslime už dnes.

Ing. Radoslav Vazan
primátor mesta Krupina

OkresKrupina
RegiónHont
KrajBanskobystrický
Počet obyvateľov7 890
Rozloha8 867 ha
Nadmorská výška262 m n.m.
Prvá písomná zmienka1 238
PrimátorIng. Radoslav Vazan
PSČ963 01
KRUPINA Počasie Projekty mesta Krupina Projekty mesta Krupina podporené BBSK Projekty mesta Krupina podporené BBSK Zasadnutia MsZ online GISPLAN mesta Krupina Live kamera mesta Krupina Projekty s podporou Európskej únie

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v rokoch 2019 - 2021: 200 000,-€

Audiovizuálny fond

Naturpack organizácia zodpovednosti výrobcov

© 2021. Webové sídlo funguje v testovacej prevádzke. Oficiálne bude spustené dňa 1.9.2021. Posledná aktualizácia stránky: 1.12.2021, 15:10