Slávnostné odhalenie lavičky Andreja Sládkoviča v Krupine a náučný chodník Po stopách Sládkoviča

V meste Krupina dňa 1.6.2021 slávnostne odhalili lavičku Andreja Sládkoviča, ktorá je súčasťou II. etapy projektu Zaľúbená Štiavnica. Na Svätotrojičnom námestí, v rodisku Andreja Sládkoviča, kde bola lavička osadená, Mesto Krupina s oddelením kultúry, cestovného ruchu a športu pripravilo v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu v Banskej Bystrici realizáciu tejto lavičky.

Slávnostne lavičku odhalili primátor mesta Krupina Ing. Radoslav Vazan spolu s podpredsedom Banskobystrického samosprávneho kraja Onrejom Lunterom. Je to už druhá osadená lavička venovaná Andrejovi Sládkovičovi. Prvá sa nachádza v Parku Andreja Sládkoviča a bola slávnostne odhalená pri príležitosti 200. výročia jeho narodenia v roku 2020. Lavička Andreja Sládkoviča je prvým miestom v prechádzkovom okruhu Po stopách Andreja Sládkoviča v jeho rodnom meste Krupina. Náučný chodník návštevníkov prevedie historickými pamiatkami, ktoré súvisia so životom Andreja Sládkoviča, ale aj prírodnými krásami nášho mesta, od Tureckých studní až po Vartovku.

V rámci okruhu, návštevníkov čaká 18 zastavení, na ktorých sú osadené tabuľky s krátkym textom a QR kódom, pomocou ktorého sa dá dostať na webovú stránku s rozšírenými informáciami o danej lokalite a pamiatke. Mesto Krupina verí, že objavovať miesta spojené s príbehom Sládkoviča a Maríny príde do Krupiny čo najviac návštevníkov.

Priložené fotografie
OkresKrupina
RegiónHont
KrajBanskobystrický
Počet obyvateľov7 890
Rozloha8 867 ha
Nadmorská výška262 m n.m.
Prvá písomná zmienka1 238
PrimátorIng. Radoslav Vazan
PSČ963 01
KRUPINA Počasie Projekty mesta Krupina Projekty mesta Krupina podporené BBSK Projekty mesta Krupina podporené BBSK Zasadnutia MsZ online GISPLAN mesta Krupina Live kamera mesta Krupina Projekty s podporou Európskej únie

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v rokoch 2019 - 2021: 200 000,-€

Fond na podporu športu

Audiovizuálny fond

Naturpack organizácia zodpovednosti výrobcov

© 2023. Posledná aktualizácia stránky: 6.12.2023, 14:00