Návšteva veľvyslanca Japonska v našom meste

V rámci kampane „Rozkvitnuté Slovensko” sa na rôznych miestach Slovenskej republiky vysadili stromy sakúr, ktorých kvet sa považuje za japonský národný symbol mieru a prosperity. Sakury alebo Japonské čerešne sú darom od Veľvyslanectva Japonska v Slovenskej republike pri príležitosti 100. výročia bilaterálnych vzťahov. Spomínané sakury sa vysádzali na jeseň v roku 2020 aj v našom meste v spolupráci s firmou BROTHER INDUSTRIES s.r.o..

V rámci návštevy nášho mesta dňa 8.9.2021 slávnostne prijal pána veľvyslanca Japonska v Slovenskej republike Makota Nakagawu primátor mesta Ing. Radoslav Vazan. Po slávnostnom prijatí Jeho excelencie pána veľvyslanca a 2. tajomníka Veľvyslanectva Japonska v Slovenskej republike pána Wahei Kato spoločne s riaditeľom závodu spoločnosti BROTHER INDUSTRIES s.r.o. Davidom Lawrenceom odhalili plaketu pri vysadených Sakurách pri príležitosti 100. výročia nadviazania diplomatických vzťahov medzi Slovenskom a Japonskom. V našom meste bolo vysadených 31 kusov sakúr, ktoré sú vysadené v rôznych lokalitách mesta. Na záver svojej návštevy mesta Krupina veľvyslanec Nakagawa navštívil aj naše Gymnázium Andreja Sládkoviča a absolvoval besedu so študentmi.

Výsadba japonských čerešní Sakura, bola realizovaná v rámci kampane Rozkvitnuté Slovensko v spolupráci s Veľvyslanectvom Japonska v Slovenskej republike, Mestom Krupina a s finančnou podporou spoločnosti BROTHER INDUSTRIES (SLOVAKIA) s.r.o. a BROTHER INDUSTRIES LTD.

Priložené fotografie
OkresKrupina
RegiónHont
KrajBanskobystrický
Počet obyvateľov7 890
Rozloha8 867 ha
Nadmorská výška262 m n.m.
Prvá písomná zmienka1 238
PrimátorIng. Radoslav Vazan
PSČ963 01
KRUPINA Počasie Projekty mesta Krupina Projekty mesta Krupina podporené BBSK Projekty mesta Krupina podporené BBSK Zasadnutia MsZ online GISPLAN mesta Krupina Live kamera mesta Krupina Projekty s podporou Európskej únie

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v rokoch 2019 - 2021: 200 000,-€

Fond na podporu športu

Audiovizuálny fond

Naturpack organizácia zodpovednosti výrobcov

© 2023. Posledná aktualizácia stránky: 8.12.2023, 13:31