Kalendár mesta Krupina znova na 3. mieste v celoslovenskej súťaži

Kalendár mesta Krupina na rok 2023 s názvom Premeny Krupiny v 31. ročníku celoslovenskej súťaže NAJKRAJŠÍ KALENDÁR SLOVENSKA v kategórii MESTÁ sa znovu umiestnil na 3. mieste. Ocenenia získali i predchádzajúce kalendáre (v r. 2021 – 1. miesto za kalendár venovaný 200. výročiu narodenia Andreja Sládkoviča, v r. 2022 – 3. miesto za kalendár Krupina v noci a ďalšie).

Súťaž organizuje Prezídium menované Klubom fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov s hlavným spoluorganizátorom Štátnou vedeckou knižnicou v Banskej Bystrici. Odborná porota zložená z výtvarníkov, fotografov, tlačiarov, grafikov a iných odborníkov hodnotila i krupinský kalendár. Tento kalendár je zameraný na investície mesta Krupina a výnimočne i jednu súkromnú investíciu, ktoré sa dotkli a zmenili tvár Krupiny v posledných piatich rokoch. Na jeho príprave sa podieľali aj pracovníci oddelenia kultúry, cestovného ruchu a športu MsÚ v Krupine – Múzea Andreja Sládkoviča v Krupine (Miroslav Lukáč), ICMK (Zdenka Sýkorová) a vedúci oddelenia Ján Alakša. Iniciátorom témy kalendára bol primátor mesta Ing. Radoslav Vazan.

Najdôležitejšou súčasťou kalendára sú autorské fotografie firmy r65studio (Milan Ďuroch), ktoré zaujali aj porotu. Kalendár graficky spracoval Richard Sýkora a vytlačila firma Róbert Jurových – Nikara, Krupina.

PhDr. M. Lukáč

Priložené dokumenty
DátumNázovVeľkosť a typ
10. 05. 2023  krupina_kalendar_2023_final 13 882 kB [pdf]
Vytlačené z webovej stránky https://www.krupina.sk/
Stránku vytvorilo r65 studio s.r.o., J.Mikulku 7, 963 01, Krupina, www.r65studio.sk / 0908 519 314.
Obsah generuje redakčný systém AdministriX.